Оноре де Бальзак картина

Оноре де Бальзак - одна з найяскравіших постатей французької літератури XIX століття. Його творчість відіграла важливу роль у становленні та розвитку реалізму у французькій літературі. Бальзак був надзвичайно плідним автором, написавши понад 90 романів, повістей та оповідань, які згодом об'єднав у масштабну серію, відому як "Людська комедія". В своїх творах він відобразив широку панораму суспільного життя Франції тієї епохи, майстерно зобразивши різноманітні соціальні типи й характери.

Дитинство та юність Бальзака

Оноре де Бальзак народився 20 травня 1799 року в місті Тур, що на заході Франції. Він був сином Анни-Шарлотти-Лор Салабер та Бернара-Франсуа Бальзака, успішного буржуа, який займався торгівлею. В сім'ї Бальзаків було п'ятеро дітей, і Оноре був другою дитиною. Батьки майбутнього письменника планували для нього кар'єру юриста, тому після закінчення початкової школи він вступив до ліцею в Вандомі.

Однак, навчання в ліцеї давалося Бальзаку із великими труднощами. Він був посереднім учнем, не виявляв особливих здібностей до точних наук, зате мав хист до гуманітарних предметів, зокрема до літератури. Незважаючи на незадовільні оцінки, Бальзак закінчив ліцей у 1816 році, отримавши ступінь бакалавра.

По закінченні ліцею Бальзак вступив до Паризької школи права, де, попри бажання батьків, провчився лише рік. Ставши розчарованим у юридичній професії, він вирішив присвятити себе літературі. У 1819 році він повернувся до Турені, де провів два роки, працюючи клерком у нотаріальній конторі. Ця робота, хоч і була нудною та рутинною, дала Бальзаку змогу глибше пізнати тогочасне французьке суспільство, що згодом знайшло відображення в його творчості. Більше про дитинство та освіту Бальзака читайте на сайті https://waytravel.com.ua/onore-de-balzak.html. Ви дізнаєтесь про найбільш визначні події із життя письменника.

Літературна кар'єра Оноре де Бальзака

У 1820 році Бальзак переїхав до Парижа, щоб повністю присвятити себе літературній діяльності. Спочатку він пробував свої сили в різних жанрах - писав п'єси, романи, оповідання. Проте успіху ці ранні твори не мали. Лише в 1829 році, коли Бальзак опублікував роман "Шагренева шкіра", він заявив про себе як про талановитого і самобутнього письменника.

Цей твір приніс Бальзаку першу літературну славу. Роман був високо оцінений критиками і читачами, які побачили в ньому глибокий філософський зміст та майстерне зображення характерів героїв. Подальші романи Бальзака, такі як "Гобсек", "Євгенія Гранде", "Батько Горіо", лише закріпили за ним славу одного з найвизначніших французьких прозаїків XIX століття.

У 1830-х роках Бальзак захопився ідеєю створення грандіозної епічної картини сучасного йому французького суспільства. Так народився задум "Людської комедії" - серії романів, повістей та оповідань, які мали скласти цілісну панораму тогочасного життя у Франції. Протягом наступних двох десятиліть Бальзак працював над цим грандіозним проектом, створивши понад 90 творів, які об'єднав у 17 тематичних циклів.

Романи Бальзака вирізняються глибиною психологічного аналізу, майстерним зображенням соціальних типів, напруженістю сюжету та яскравістю художніх образів. У своїх творах письменник прагнув всебічно дослідити природу людини, показати взаємодію особистості та суспільства. Основними темами його творчості були влада грошей, амбіції та прагнення до багатства і слави, моральна деградація буржуазії.

Останні роки життя Оноре де Бальзака

Наприкінці 1840-х років здоров'я Бальзака значно погіршилося через виснажливу літературну працю. У 1850 році, повернувшись з чергової подорожі до Росії, він важко захворів. 18 серпня 1850 року видатний письменник помер у Парижі у віці 51 року.

Поховали Бальзака на цвинтарі Пер-Лашез у Парижі. На його могилі встановлено пам'ятник роботи скульптора Огюста Барта, який зображує письменника, оповитого складками плаща. Цей монумент став символічним втіленням величі та творчої енергії Онорé де Бальзака.

Висновок

Оноре де Бальзак був одним із найвидатніших представників французького реалізму XIX століття. Його грандіозна епопея "Людська комедія" стала вершиною його літературної творчості та яскравим свідченням його таланту як прозаїка. Бальзак створив цілу галерею яскравих художніх образів, які навічно увійшли до скарбниці світової літератури. Його твори вирізняються глибиною психологічного аналізу, майстерним зображенням соціальних типів та гострим відчуттям реальності. Спадщина Оноре де Бальзака невичерпна і досі справляє потужний вплив на розвиток світової літератури.