• Головна
  • "Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич
18:05, 30 червня 2020 р.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич

 Туристичний бізнес належить до тих галузей економіки, які найбільше постраждали від пандемії коронавірусу. Як туризм пережив період жорсткого карантину? На який літній відпочинок можна розраховувати цього сезону? Чи відкриються популярні курорти Європи, Туреччини та Єгипту? Куди поїхати в Україні? На ці актуальні питання відповідає керівник знаної в нашому регіоні туристичної агенції «Навколо світу» Роман Маєвич. 

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-1

Та спершу кілька слів для знайомства. Компанія «Навколо світу» працює на ринку туристичних послуг із 24 грудня 2014 року. Розпочинали з організації міжнародного туризму, згодом доєдналися й до українського. 

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-2

Стосовно діяльності агенції у період карантину, то Роман Маєвич розповідає, що туристична галузь зазнала значних збитків. Зараз робота турфірми потрохи відновлюється, починають звертатися клієнти. Надворі літо, і люди хочуть поїхати відпочивати. Оскільки через карантин кордони закриті, то довелося переорієнтуватися, змістити акцент на внутрішній туризм. В Україні теж багато цікавого, але люди традиційно питають про можливість поїхати за кордон, зокрема до Туреччини чи Єгипту.

Країни, які спеціалізуються на туризмі, посилено готуються до прийняття гостей. Але, на жаль, ще нема дозволу від уряду України на відновлення повноцінних авіарейсів. Лише з 1 липня планується авіасполучення з Туреччиною та Єгиптом. Зі Львова до Анталії плануються щоденні рейси, а до міст Бодрум і Даламан – один раз на 10-11 днів. Поступово мають поновити авіаперельоти й до інших країн, але це все ще в процесі узгодження.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-3

Перші туристи вилітають вже завтра до Туреччини. Приємна новина - для подорожі у цю країну тест на коронавірус робити не потрібно та по прильоту самоізоляції немає. Проте, варто придбати туристичну страховку, адже вона за потреби покриє вартість лікування від Covid-19.

Щоправда, для пасажирів діятимуть певні обмеження. До терміналу аеропорту можуть потрапити лише ті, хто відлітають. Реєстрація – попередня, в режимі он-лайн, а на стійках пасажири лише здаватимуть багаж. Необхідно мати захисні маски й дотримуватися соціальної дистанції. Перед посадкою вимірюватимуть температуру тіла пасажирів.

У літаках встановлені спеціальні фільтри, які очищують повітря на 99,9%, тому ризик заразитися – надзвичайно малий. Попри те, у салоні все одно необхідно буде одягати маску. Зняти її можна лише під час прийому їжі. Харчування на борту буде (за додаткову оплату), але їжа подаватиметься у вакуумній упаковці.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-4

Роман Маєвич розповів, що нещодавно працівники агенції «Навколо світу» спілкувалися з турецькими готельєрами з Анталії. У них є чіткий протокол дій, як приймати туристів. Це контроль за дотриманням соціальної дистанції, відповідна відстань між лежаками, парасольками, шезлонгами на пляжі.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-5

Будуть певні обмеження у харчуванні. За офіційною інформацією уряду Туреччини, систему all inclusive не скасовують, а дещо модернізують. Ми звикли, що у ресторанах люди підходять і набирають собі страви, які і скільки хочуть. Тепер страви та напої будуть закриті прозорим захисним екраном, а їжу подаватимуть офіціанти. З алкоголем та безалкогольними напоями взагалі ніяких змін не буде. Натомість готелі VIP-сегменту дещо удосконалили концепцію харчування all inclusive. Ви приходите до ресторану, берете меню і вибираєте те, що бажаєте. Офіціанти приносять замовлення, щоправда оплачувати це не потрібно.

Через невизначеність ситуації з коронавірусом наразі не радимо нашим клієнтам бронювати відпочинок наперед. Зараз важко щось прогнозувати, тому рекомендуємо робити це за тиждень до вильоту. Щодо України, то навпаки радимо планувати відпочинок на місяць-півтора вперед, оскільки хороших об’єктів мало і на них є попит», - наголошує Роман Маєвич.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-6

За нашою інформацією, сьогодні на Албанію вилетів перший чартер з туристами. У Хорватію можна добратись поки що винятково на авто. Самоізоляції там не вимагають, єдине потрібно мати підтвердження на проживання.

А доки узгоджуються питання з відновленням зовнішнього авіасполучення, багато українців, щоб провести відпустку, переорієнтовується на внутрішній туризм. Засоби масової інформації прогнозують, що в період кризи він буде процвітати. Однак, у цій вітчизняній галузі є велика проблема з готельною базою, сервісом, інфраструктурою, доїздом до туристично-привабливих об’єктів. Компанія «Навколо світу» пропонує клієнтам лише перевірені варіанти відпочинку – він має бути якісним і цікавим. Її персонал сам підбирає готелі за позитивними відгуками, виїздить подивитися на об’єкти, перевіряє, чи відповідають вони вказаній ціні. А ціни зараз підвищилися, особливо у регіоні морського відпочинку на Одещині й Херсонщині. 

Запроваджено нові рейси Львів - Одеса та Львів - Херсон. Літаки здійснюють рейси тричі на тиждень. Вартість квитка від  501 грн. Щоправда, такі квитки за такими цінами є лише на вересень, а на літо вартість орієнтовно 800-900 грн. за квиток в одну сторону.

Часто клієнти туристичної компанії спершу самі намагаються знайти місця для відпочинку. Але потім таки приходять у «Навколо світу», щоб їм підібрали оптимальний варіант в Україні. Також люди цікавляться, коли вже можна буде поїхати за кордон, оскільки українські ціни далеко не завжди відповідають рівню сервісу.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-7

Для тих, хто любить море, пропонуємо відпочинок у Затоці. Там дуже гарна пляжна смуга, прекрасне море, пологий берег, зручний захід у воду для дітей. Варіант дуже добрий для сімейного відпочинку. Але сьогодні він підходить більше для тих, хто має власний транспорт, оскільки в Україні, а особливо на Львівщині, ще повністю не відновлене залізничне й автобусне сполучення.

Для шанувальників активного відпочинку найкраще підійдуть наші рідні Карпати. Там можна і на квадроциклах покататися, і сплав річкою здійснити, і зайнятися різними видами спорту. Тут краща ситуація з готельною базою, до того ж відпочивальникам пропонують певну програму, яку можна узгодити з менеджером туристичної компанії.

І третій варіант, який більше підходить для розміреного відпочинку, це Закарпаття. В агенції «Навколо світу» рекомендують поїхати на термальні джерела, покупатися у чані, відвідати сауни, продегустувати вина та сири... Деякі готелі мають на території власні басейни. Гостям пропонують цікаві екскурсії. Варіант із Закарпаттям зручний тим, що туди легше дістатися з нашого регіону – лише за кілька годин на авто. У турі – не тільки екскурсії, а й відпочинок на 3-5-7-10 днів.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-8

Почати відкривати для себе Україну в компанії «Навколо світу» радять з екскурсії до Кам’янця-Подільського і середньовічної фортеці у Хотині. Там дуже гарна старовинна архітектура, тож хто цікавиться історією, матиме на що подивитися. Для екстремалів у Кам’янці-Подільському запропонують роупджампінг – стрибок із моста вистою 53 метри! Також під час туру можна побачити каньйон Бакота. Це надзвичайне місце називають українською Атлантидою. Для гурманів є безліч ресторанів та кафе. Планується, що вже незабаром відновляться автобусні тури до цієї локації, тож найкраще замовити поїздку на два дні з бронюванням готелю.

Із міст півдня України варто відвідати Одесу, але не тільки як перлину біля моря, а заради екскурсії самим містом. Там є на що глянути: оперний театр, славнозвісна вулиця Дерибасівська, Французький бульвар... Неподалік від Одеси можна відвідати українську Венецію – містечко на воді Вилкове, розташоване у дельті ріки Дунай.

Варто загадати також про Луцьк, «Тунель кохання» на Рівенщині, Харків та інші цікаві місця.

Щодо внутрішнього туризму також діють певні карантинні обмеження. Наразі групові тури не можуть перевищувати кількості 15 осіб, хоч у деяких областях після послаблення карантину вже дозволили до 50 осіб.

А які країни для відпочинку за кордоном дрогобичани обирають найчастіше?» - цікавимося у пана Романа.

Він без роздумів відповідає, що першу сходинку розділяють дві країни: Єгипет і Туреччина. Відпочинок там доступний за ціною, сервіс підходить нашим клієнтам – їх зустрінуть, поселять, нададуть послуги, згодом відправлять додому. Це така собі відпустка для лінивих. Значною перевагою є недовгий переліт.

"Подорож - єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим", - Роман Маєвич, фото-9

Друге місце посідають країни Європи: Греція, острови Крит, Родос, а також Іспанія. Більш бюджетним іспанським варіантом є Каталонія – Барселона, Коста Брава, Коста Дорада, дорожчим – острови Мальорка, Тенерифе. Якщо ж обираєте Грецію, то щоб побачити усю красу і стародавні пам’ятки цієї країни, не радимо сидіти в готелі, а більше мандрувати.

Серед Балканських країн найдорожчий варіант для відпочинку – Хорватія, більш помірні ціни у Чорногорії, найдешевший – Албанія, але там програє сервіс.

Чому люди люблять подорожувати?» - запитуємо наостанок в керівника "Навколо світу". У відповідь чуємо: «Подорож – це чудовий спосіб розслабитися, набратися сил, здобути новий досвід та безцінні враження, можливо, нові знайомства. Мандрівки змінюють наш світогляд, розширюють уявлення про навколишній світ. Недаремно для гарного самопочуття й емоційного розвантаження психологи радять хоч би раз на місяць кудись поїхати, щоб змінити навколишню обстановку».

Назар Демкович

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Місцевий_бізнес ##Навколо_світу ##Дрогобич ##новини ##новиниДрогобича ##новиниДрогобич
Оголошення
live comments feed...