12:08, 27 серпня 2020 р.
Журналісти проекту «Слідство.Інфо» показали документальний фільм про зловживання екс-власників «ПриватБанку»
Журналісти проекту «Слідство.Інфо» зняли документальний фільм «Зірвати банк» про зловживання екс-власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова до його націоналізації. В основу фільму ліг таємний звіт американської аудиторської компанії Kroll. Він містить інформацію про те, як саме виводились гроші з проблемного банку та що за ці гроші купували колишні власники фінансової установи, інформує zaxidnet.
Часто у своїй діяльності до націоналізації у 2016 році ПриватБанк вдавався до кредитування пов’язаних осіб. Частка таких кредитів – де гроші отримували люди, що мають із бенефіціарами банку спільний бізнес – у банку сягала 97%, при нормі в 25%. Ігор Коломойський на це запевняв, що всі ці кредити підтверджено заставами: мовляв, у разі чого банк реалізує закладене майно й отримує ще більшу вигоду, ніж дав позичальнику грошей. На ділі ж реальна вартість цього майна виявлялась у рази меншою за оціночну. Інколи ж застави стосувались навіть не майна, а прав на отримання товару, якого ще навіть не існує», – йдеться у фільмі-розслідуванні.
Згідно зі звітом, виведені через систему пов’язаних компаній та осіб гроші пізніше осідали, наприклад, у компаніях групи Optima, яка займалась нерухомістю у Сполучених Штатах. Геннадій Боголюбов на отримані з ПриватБанку гроші, як ідеться у звіті Kroll, купував нерухомість у Лондоні – від вілли в престижному районі Белгравія до офісного центру преміум-класу неподалік від Букінгемського палацу. Також, принаймні, протягом певного часу структури Боголюбова мали у власності будинок на Трафальгарській площі.
Що ж до Ігоря Коломойського, то він або члени його родини, згідно з матеріалами звіту, мають принаймні дві вілли в ізраїльському місті Герцлія (це престижний район, одну з сусідніх вілл недавно виставили на продаж, просячи 30 мільйонів доларів), дві яхти – 65-метрову та 90-метрову. Сестра Коломойського Лариса Черток володіє віллою Женеві, у елітному районі Аньєр. За даними звіту Kroll, жінка придбала її за 32 мільйони доларів. Однак детективи не змогли знайти підтвердження, що жінка має достатній для таких покупок дохід.
Нагадаємо, держава націоналізувала «ПриватБанк» 18 грудня 2016 року й у перший рік після цього докапіталізувала його на 155,4 млрд грн. Тепер між екс-власниками фінустанови і державою тривають численні судові позови. Зокрема, «ПриватБанк» намагається повернути виведені гроші, а Коломойський з Боголюбовим намагаються визнати націоналізацію банку незаконною і повернути докапіталізований державою банк собі.
Паралельно з Коломойським і Боголюбовим гроші у «ПриватБанку» намагаються відсудити брати Суркіси.
13 травня Верховна Рада заборонила повертати банки їхнім колишнім власникам.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:05
26 жовтня
ТОП новини
Оголошення
08:35, Вчора
11:24, 25 жовтня
17:17, 1 листопада
live comments feed...