• Головна
  • Втрачений бренд: журналісти шукали рецепт справжньої "Дрогобицької" ковбаси, - ВІДЕО
15:27, 6 вересня 2021 р.

Втрачений бренд: журналісти шукали рецепт справжньої "Дрогобицької" ковбаси, - ВІДЕО

Втрачений бренд: журналісти шукали рецепт справжньої "Дрогобицької" ковбаси, - ВІДЕО

ТСН взялася за порятунок ще одного бренду. Йдеться про всім відому "Дрогобицьку" ковбасу! Бо за етикетками, які висять у магазинах, — ховається що завгодно, але не еталонний рецепт.

Про це йдеться 5 вересня в сюжеті ТСН.Тиждень.

Дрогобич відомий своєю сіллю і ковбасою. Колись славетну ковбасу з Дрогобича возили далеко за межі України. І часто вона діяла краще твердої валюти. Але чому наша розмова про минуле ? Адже "Дрогобицьку" досі виготовляють ледь не всі вітчизняні ковбасники.

Все починалося звідси — із Дрогобицької солеварні. Вона працює безперервно вже 870 років, і це найдавніше діюче підприємство в Україні.

Тут все дерев’яне. Метал сіль знищує миттєво. Уявіть, ось ці відстійники для ропи востаннє заміняли дві сотні років тому. Сіль і ковбаса тут нерозривно пов’язані.

Сіль використовували як продукт для консервації м’яса. І всі цехи якраз відкривались навколо дрогобицької солеварні. І мова йде про Середні віки.

Перша зафіксована "Дрогобицька" ковбаса виготовлялася Олексієм Захаряком, її автором. Ось тут він її виготовляв в 1956-му, і в 1970-х, і пізніше до 1980-х", — розповідає підприємець Роман Войтків.

Тепер тут приватний сектор, людські сараї, а місцями руїни. Важко повірити, що завдяки таланту технолога колись тут була свого роду силіконова долина для м’ясопереробної галузі цілого Союзу. Ще можна розгледіти обриси колишніх коптилень і холодильників. Свиней і худобу купували на базарах у людей. Та найдивніше, що документ з описом рецептури під назвою "Дрогобицька ковбаса" затвердило Міністерство лісового господарства у Москві.

Свинина, сіль, часник і кмин. Начебто елементарно. Чому ж зараз не те?

Серед причин неправильності нинішніх ковбас пан Роман називає зникнення популяції домашніх свиней, інші корми, порушення технології виготовлення. Але є надія все ж таки заохотити фермерів щоб відродити справжню "Дрогобицьку", і навіть отримати під неї географічне зазначення.

Два Миколи — вчитель і учень — продемонстрували майстер-клас із виготовлення правдивої дрогобицької ковбаси. Серед важливих чинників відбірне м'ясо, тривале просолювання — три доби, правильне начинювання шматочками, не фаршем! І навіть перев’язка зі своїм секретом.

На розрізі якісної дрогобицької ковбаси ви повинні побачити шматочки цілісного м’яса, зернятка кмину і відчути приємний часниково-пряний аромат. Якщо купуєте в магазині, то ковбаса має бути вищого сорту, з майже 100-відсотковим вмістом м’яса і виготовлена за ДСТУ.

Ковбаса напівкопчена вищого гатунку "Дрогобицька" ДСТУ:

  • Свинина знежилована нежирна – не менше 97%.
  • Сіль кухонна, часник свіжий, цукор білий, перець чорний молотий, перець духмяний молотий, кмин молотий, аскорбінова кислота (антиоксидант), фіксатор кольору (нітрит натрію).
  • На розрізі видно шматочки м’яса.
  • Приємний часниковий аромат.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дрогобицька_ковбаса
Оголошення
live comments feed...