
Новини компаній
13:14, Сьогодні
Торф для саду: чим корисний та як правильно використовувати?
Новини компаній

Торф заслужено вважається одним із найкорисніших природних матеріалів. Його використовують у багатьох сферах, зокрема, у садівництві. Він володіє значною кількістю корисних властивостей та необхідний для успішного вирощування багатьох культур. Саме тому більшість господарів вирішують купити торфʼяний субстрат та використовувати його за призначенням. Проте перед цим варто дізнатись особливості цього матеріалу.
Характеристики та види торфу
Згідно свого походження, торф є органічною породою. Він утворюється з різноманітних органічних залишків, здебільшого рослинного походження, які перегнивають в умовах недостатнього надходження кисню. Торф формується зазвичай на болоті, де для описаного процесу існують ідеальні умови.
За зовнішнім виглядом торф легко відрізнити від звичайної землі. Але слід враховувати, що він може виглядати дещо по-різному залежно від походження.
- Верховий. Через низький ступінь розкладання відрізняється світлим відтінком — жовтуватим або світло-коричневим. Має досить високу кислотність, тому торфʼяний субстрат з верховим торфом часто використовуються для рослин, які люблять кислий ґрунт: лохини, рододендрону, азалії, та ін.
- Низинний. Цей різновид, навпаки, має вищий ступінь розкладання органічних рештків. Тому він не тільки щільніший, ніж верховий, але й темніший. Низинний торф містить багато мінеральних речовин, тому добре підходить для збагачення садового та городнього ґрунту.
- Перехідний. Проміжний варіант між верховим та низинним. Його колір — всі відтінки коричневого, кислотність — 4.5-5.5. Застосовують перехідний торф по-різному — і для кислолюбних рослин, і з метою поліпшення структури та складу землі.
Чим корисний торф для саду?
Торф — багатофункціональний матеріал, який може принести вашому саду багато користі.
- Покращення структури ґрунту. Якщо у вас на ділянці важкий та глинистий ґрунт, використовуйте торф, щоб зробити його пухкішими та покращити його здатність пропускати воду.
- Підвищення родючості землі. Торф не лише містить корисні речовини та збагачує ними ґрунт, але також покращує стан мікрофлори та сприяє кращому засвоєнню добрив.
- Регулювання вологості. Даний матеріал відзначається покращеною водопроникністю. Завдяки цій особливості вдається підтримувати стабільний рівень вологи біля коріння рослин.
- Регуляція кислотності. Використовуючи верховий торф, ви можете суттєво підвищити кислотність землі, що є дуже важливим для здорового росту та розвитку багатьох рослин.
- Захист кореневої системи. Торф активно використовується для мульчування, адже він забезпечує захист кореневої системи від перепадів температур, а також від посухи.
Поради щодо застосування торфу в саду
Для того, щоб отримати від торфу лише користь, важливо правильно підібрати його різновид. Якщо верховий підходить лише для вирощування кислолюбних рослин, то перехідний та низинний вважаються більш універсальними.
Найчастіше в саду та на городі торф використовуються для покращення складу та структури ґрунту. Для цього його потрібно рівномірно розподілити по ділянці. Рекомендована товщина шар торфу при цьому має складати 3-5 см. Після цього ділянку потрібно перекопати ділянку на глибину не менше 20 см.
Якщо ви плануєте використовувати торф для мульчування, то насипте його довкола рослини шаром не близько 5-7 см. Це забезпечить надійний захист від несприятливих погодних умов.
Торф також активно використовують для приготування торфʼяного ґрунту або субстрату для вирощування кімнатних рослин чи розсади. Для цього його комбінують з піском, перлітом та або компостом. Такий субстрат багатий корисними речовинами, завдяки йому відзначається висока схожість та гарний ріст рослин.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Торф для саду: чим корисний та як правильно використовувати?
Новини компаній
13:14
08:00
7 травня
Чому проєкти МАСЦО часто залишаються лише на папері
Новини компаній
09:00
5 травня
ТОП новини
Оголошення
13:26, 7 травня
live comments feed...