Бетон - матеріал, отриманий в результаті склеювання в'язким розчином природних кам'яних матеріалів (піску, щебеню, гравію). Залежно від використаного в'яжучого розчину бетони бувають різними, але найбільшого поширення набули бетонні суміші на основі цементу.

Пройшовши за посиланням https://www.skb.lviv.ua/services/zalivka-betonu/, ви зможете ознайомитись з пропозицією компанії skb.lviv.ua та замовити заливку фундаменту бетоном!

Споруда з бетону справляє враження монолітного каменю, але це лише поверхневе враження. Природні гірські породи формуються протягом багатьох тисяч років у розпечених надрах планети під впливом величезного тиску, бетон створюється на будівельному майданчику та набуде твердості протягом кількох тижнів. Незважаючи на стрімке вдосконалення технології виготовлення та укладання бетонних сумішей, вони не можуть зрівнятися з натуральним каменем за міцністю. На відміну від природного каменю, бетон не статичний, у його товщі постійно відбуваються процеси, розчин дорослішає, міцніє, потім старіє та вмирає.

Бетон має величезну міцність на стиск. Кубик бетону зі стороною 10 см. може витримати навантаження до 40 тон (вага залізничного вагона). У той же час міцність на розтяг або вигин для цільного бетону набагато нижче. З розвитком архітектури цей недолік став дедалі помітнішим.

Умови застосування

Область застосування бетонних сумішей була значно розширена завдяки дослідженням радянських учених професора С.А. Миронова та І.А. Кірієнко. Ними були розроблені технології бетонування за негативних температур. Твердіння бетону та придбання сумішшю розрахункової міцності неможливе, якщо вода у складі суміші замерзає. Очевидні два шляхи подолання цієї проблеми: підтримання обсягу суміші позитивної температури, або зниження температури замерзання води.

Найчастіше при роботі з бетонним розчином при негативних температурах використовується технологія «термосу», коли попередньо розігріті компоненти розчину відразу після укладання покривають матеріалом, що зберігає тепло. Таким чином, внутрішня температура розчину зберігається до повного затвердіння розчину.

Бетонний розчин можна підігріти, пропускаючи через нього змінний електричний струм низької напруги (50-100). При цьому температуру підвищують поступово не більше ніж на 1°C на годину.

Якщо конструкція має велику поверхню і застосування «термосу» неефективно, до складу суміші вводяться хімічні добавки: хлористий кальцій і хлористий натрій NaCl (до 7,5%), нітрат натрію NaNO3 (до 10%) і поташ К2СО3 (до 15%) від маси цементу у розчині). Цей коктейль значно знижує температуру замерзання води, а також прискорює затвердіння бетонного розчину.