З кожним роком кількість осіб, що страждають від алергічних реакцій, зростає. На жаль, вчені й досі не винайшли засіб, який зміг би позбавити людство від цієї напасті. Звичайно, ліки є, але вони тільки тимчасово покращують самопочуття, не вирішуючи проблему.
Ті, кому знайома алергічна реакція з дитинства, добре знають, як зменшувати її прояви. Але досить велика кількість пацієнтів уперше стикається з аномальними реакціями організму у зрілому віці. У статті дамо 5 корисних порад щодо методів зменшення інтенсивності небажаних симптомів.
1. Алергія на цвітіння
Якщо вам точно діагностували алергію на цвітіння, уникайте місць, де багато дерев і рослин. Особливо небезпечні для алергіків такі культури:
- береза;
- вільха;
- мятлик;
- жито;
- пшениця;
- полин.
Якщо ви живете у місті, не виходьте на прогулянки у сади, парки, лісопарки у період цвітіння.
Після повернення додому з вулиці обовʼязково приймайте душ та переодягайтеся.
Вікна затягнить сіткою з дрібними отворами, опустіть штори. Регулярно робить вологе прибирання та придбайте очищувач повітря в кімнату, де ви проводите найбільше часу.
2. Тополиний пух
Це поширений алерген, якого важко уникати: він усюди. Дрібні фракції розлітаються скрізь. Зовсім непомітні на око частинки можуть викликати ринит і сльозотечу.
Щоб пережити цей період, варто носити маску та регулярно промивати ніс. Підійде як звичайна вода із сіллю, так і аптечний фізрозчин.
У важких випадках потрібно приймати антигістамінні препарати.
3. Сонячний дерматит
Так, у декого буває неадекватна реакція на сонячні промені. Якщо ви зʼясували, що причиною дерматита є вплив ультрафіолету, починайте регулярно користуватися сонцезахисними кремами. У сонячні дні пийте якомога більше води та закривайте тіло. Додатково зверніть увагу на печінку, адже саме цей орган відповідає за дерматичні прояви.
4. Укуси комах
Летючі та повзучі комахи дратують нас не просто так. Адже у багатьох людей після укусів бджіл, комарів чи клопів на шкірі зʼявляються неабиякі подразнення. Великі червоні пухирі можуть свербіти досить довго, не кажучи вже про те, що вони шкодять зовнішності.
Але це ще не найстрашніше. Є люди, в яких укус комахи може викликати анафілактичний шок — небезпечний для життя стан, для виходу з якого знадобиться професійна лікарська допомога. Тож не забувайте вдома вмикати фумігатори, інсектицидні лампи, ультразвукові відлякувачі. Перед виходом на вулицю змащуйте шкіру спеціальними засобами, які відлякують комах.
5. Домашні коти
У власників котів алергія може посилюватися навесні, бо тварина починає сильно линяти.
Домашніх улюбленців треба регулярно вичісувати, аби швидше позбавлятися шерсті. Чим менше її буде у кімнаті, тим легше буде дихати.
Також допомагає дихальна гімнастика та курс вітамінів для зміцнення імунітету.