• Головна
  • ЄСПЛ визнав користувачів Facebook відповідальними за чужі коментарі
15:27, 9 вересня 2021 р.

ЄСПЛ визнав користувачів Facebook відповідальними за чужі коментарі

ЄСПЛ визнав користувачів Facebook відповідальними за чужі коментарі

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) уперше зазначив у своєму рішенні від 2 вересня, що власник акаунту в соцмережі Facebook, чиї дописи є публічними, має контролювати, які коментарі лишають інші люди під його дописами, щоб не спровокувати мову ненависті. Про це на своїй Facebook-сторінці написала суддя ЄСПЛ від України Анна Юдківська. У справі ідеться про події, що трапились майже 10 років тому – у жовтні 2011 року.

Про це повідомляє zaxid.net 

Справа піднімає нове питання – щодо меж відповідальності власників акаунтів в соціальних мережах через неприйнятні коментарі третіх осіб під постами. Суд вперше вказав, що власник аккаунту має особливі обов’язки контролю та пильності, зокрема, якщо вирішує зробити свій акаунт публічним, надає можливість коментувати будь-кому та публікує контент, потенційно здатний спровокувати мову ненависті. В цій ситуації критичною є швидка реакція власника», – розповіла суддя про справу, що стосується свободи слова в соціальних мережах.

За словами Анни Юдківської, заявника – місцевого депутата міста Бокер та кандидата у депутати парламенту – у 2013 році засудили до штрафу за розпалювання ворожнечі через те, що він не видалив негайно коментарі третіх осіб із мовою ненависті під своїм дописом із критикою опонента. Ідеться про коментарі про мусульманську громаду, в яких її асоціювали зі злочинністю в місті.

На думку Суду, свідомо зробивши свій акаунт Facebook загальнодоступним і дозволивши таким чином своїм друзям (загалом 1829 осіб) розміщувати там коментарі, заявник був зобов'язаний стежити за змістом опублікованих коментарів. Крім того, він не міг не знати, що його допис, швидше за все, приверне коментарі політичного характеру, які повинні були відслідковуватися ним ще ретельніше. Суд не побачив порушення Конвенції у засудженні заявника, який не видаляв відповідні коментарі протягом 6 тижнів», – каже суддя.

Із висновком ЄСПЛ не погодилась одна суддя із семи, яка вважає, що застосування «похідної» відповідальності власника акаунту в Facebook є загрозою для свободи слова, насамперед у випадку публічних осіб з дуже великою кількістю «друзів».

Інцидент із коментарями «расистського характеру», як ідеться у рішенні ЄСПЛ, стався у жовтні 2011 року. У лютому 2013 року суд першої інстанції засудив двох коментаторів до штрафу у розмірі 4 тисячі євро кожному, а автора допису, який невчасно видалив коментарі із мовою ворожнечі – до тисячі євро штрафу. У жовтні 2013 року апеляційний суд підтримав рішення кримінального суду і додав судові витрати, а в березні 2015 року без змін рішення залишив і Касаційний суд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ФБ коментарі
Оголошення
live comments feed...