Розірвання шлюбу в Україні, якщо є діти - клопітна процедура, що вимагає звернення до суду. Тільки у виняткових випадках - коли друга сторона визнана недієздатною або зниклою безвісти - питання можна вирішити через РАГС. Якщо у сім'ї є діти, суд обов'язково враховує їхні інтереси. Це одна з причин, через які варіант простої фіксації розриву відносин, як у РАГСі, не проходить. Прийняттю судового рішення передує кілька засідань, доводиться витрачати на них час і нерви. Спростити процес допомагають юридичні онлайн-сервіси, що спеціалізуються на дистанційних розлученнях, наприклад, 2p.com.ua. Цей ресурс має ряд переваг по відношенню до конкурентів, він пропонує вражаючий обсяг послуг за вигідними розцінками. Та й запам'ятати сайт легко: перші дві літери 2p.com.ua – скорочення назви сервісу «Підпиши та Перешли».

Варіанти розірвання шлюбу

Початком розлучення за наявності дітей може послужити таке:

  • Якщо в сім'ї досягнуто згоди щодо розірвання шлюбу, пара подає спільне звернення до суду.
  • До судового органу надходить позовна заява під час розлучення в односторонньому порядку.

У першому випадку відсутня суперечка між подружжям щодо оформлення розриву відносин, у другому – судді потрібно вирішити конфлікт у рамках правового поля, зокрема, з урахуванням статті 112 СК України.

Розлучення за згодою

Свою спільну думку щодо подальшого виховання та утримання дітей подружжя може зафіксувати у договорі. В угоді при розлученні з дитиною описують такі моменти:

  • з ким діти залишаться після розлучення;
  • як вони підтримуватимуть зв'язок із батьком, який проживає окремо;
  • фінансове забезпечення спільних дітей та ін.

Суддя уважно віднесеться до змісту договору, простежить, щоб не порушувалися права дитини та батьків. Для грамотного складання документа зазвичай залучають юриста, угоду потрібно обов'язково завірити в нотаріуса. Все це тягне за собою додаткові витрати. Уникнути їх можна, якщо не укладати договір, але такий підхід призведе до втрати часу в суді.

Розлучення без згоди

Навіть якщо є діти, розлучення в Україні можливо без згоди другої сторони. І тут за загальним правилом подають позов за місцем реєстрації другого батька. Винятки: дитина мешкає з позивачем, у заявника серйозні проблеми зі здоров'ям. Разом із розірванням шлюбу можна спробувати заразом вирішити в суді та інші завдання:

  • добитися аліментів;
  • поділити спільне майно;
  • домогтися часткової чи повної недійсності шлюбного договору та ін.

Розлучення, якщо є дитина, проходить швидше, коли позивач не намагається вирішити всі проблеми одним позовом. Рішення про розірвання шлюбу суд приймає відносно швидко (за 4-6 місяців), але поділ майна – триваліша процедура, оскільки може вимагати проведення різних експертиз, опитування свідків та ін.

«Підпиши та Перешли» – швидке розлучення без особливих турбот

Навіть якщо є діти, розлучення може замість стресової процедури стати відносно безболісним процесом, у якому не доведеться відвідувати судові засідання. Клієнту потрібно заповнити на сайті онлайн-анкету, після чого йому Новою поштою надішлють СМАРТ-посилку з пакетом документів, розробленим з урахуванням специфіки ситуації розлучення. У посилці також він знайде інструкцію щодо заповнення паперів та конверти для пересилання їх до суду. Нічого складного робити не доведеться: підписати документи, проставити дати та надіслати рекомендованим листом до судової інстанції. Юристи компанії відстежуватимуть хід справи, відповідачу залишається лише чекати рішення про розірвання шлюбу.