Продав на сайті OLX, то сплати 10% податку. Нові податкові правила для продавців на маркетплейсах, зокрема OLX, Rozetka чи Prom. Законопроект №13232 передбачає, що з 2026 року навіть приватні особи, які не є ФОП, сплачуватимуть податки з онлайн-продажів: 5% податку на доходи фізосіб та 5% військового збору. Але якщо не дотримано низку умов – ставка виросте до 18% + 5%.

До того ж, платформи стануть податковими агентами – вони автоматично утримуватимуть податки та передаватимуть інформацію податковій. Всі операції, що перевищують 3 продажі або 2000 євро на рік, будуть звітними. Продавці на олх змушені будуть відкривати спеціальні рахунки, погоджуватись на розкриття банківської таємниці та звітувати про доходи з цього каналу продажів.

Також з’являється ризик штрафів. Якщо особа займається систематичним продажем, не зареєстрована як ФОП і не сплачує податки – її можуть оштрафувати. Навіть за одну операцію з продажу вживаного товару податкова отримуватиме інформацію. Усе це створює високий рівень контролю та бюрократії, навіть для тих, хто просто хоче продати декілька речей. Податки на онлайн-продажі будуть зростати і далі. Це не залежить від продавця. Продавцям також не належить платформа, яка може в свою чергу підняти ставки. З року в рік ми помічаємо зниження продажів на промі та олх. Тож виникає питання як далі продавати товари в інтернеті, і вихід є.

Продаж через платформи стане складніше: підвищення податків, контроль платформи, зниження купівельної спроможності клієнтів та низька якість цих ресурсів. Саме час замовити розробку сайту і продавати товари з власного інтернет магазину. В епоху податкової цифровізації створення власного інтернет-магазину вимушене стратегічне рішення, що гарантує збільшення об'ємів продажів та стабільний ріст власної справи.

Як тепер продавати товари на олх, пром та розетці?

Щоб уникнути підняття ставок і податків в подальшому, Вам варто створити власний інтернет-магазин, який буде належати лише вам. Це гарантує низку переваг для продавця, а саме:

  • Контроль над онлайн майданчиком. У вас є повна свобода у виборі платіжних систем, форм комунікації з клієнтом і політики продажів. Ви будете вільні у виборі ніші і товару.
  • Менше зайвих платежів. Ви не потрапляєте під автоматичний фінансовий моніторинг платформ. Платіть лише офіційні податки і торгуйте безмеж.
  • Бренд та довіра клієнтів. Власний сайт виглядає професійніше та викликає більше довіри, що впливає на бренд в подальшому.
  • Оптимізація витрат. Немає комісій маркетплейсів, ви самі керуєте ціноутворенням, сплачуєте зазначину податкову ставку як ФОП, що простіше у веденні.
  • Маркетинг та аналітика. Можна збирати дані, налаштовувати рекламу, підвищувати продажі завдяки персоналізованому підходу до аудиторії, що цікавиться вашими товарами.

Маркетингова компанія може стати надійним партнером у створенні ефективного інтернет-магазину для продажу товарів в інтернеті. Її фахівці допоможуть з технічним запуском ресурсу і створенням маркетингової стратегії, яка враховує потреби вашої цільової аудиторії, конкурентне середовище та специфіку товарів. Це ваш бізнес — тож мають бути і ваші правила, ваш сайт, ваші клієнти та бренд. Команда спеціалістів нададуть послуги seo просування, щоб залучити більше органічного трафіку. Завдяки налаштуванню рекламних кампаній Google Ads та Facebook Ads ви швидше отримаєте клієнтів. Завдяки комплексному підходу, бізнес може швидко масштабуватися та ефективно працювати в онлайні.